pázsitok, gyepek, golf- és futball pályák: 10 g/100 m2
minden egyéb engedélyezett kultúra esetében: 10-15 g/10 liter.
Munkaegészségügyi várakozási idő: 0 nap Élelmezésegészségügyi várakozási idő: táblázat szerint
Előírt növényvédelmi technológia
Az engedélyezett kultúrákban a permetezést mindig megelőző módon, de legkésőbb az első tünetek megjelenésekor kell elvégezni.
Szőlőben (bor-, csemege-) a készítmény szürkepenészes betegség ellen fürtzáródáskor és érés előtt használjuk. A permetlevet ilyenkor kifejezetten a fürtzónára kell irányítani.
Szamócában szürkepenész ellen virágzás elején és végén célszerű kijuttatni a készítményt.
Málnában és szederben a védekezést a virágzás kezdetekor célszerű elkezdeni.
Csonthéjasokban (cseresznye, meggy, szilva, őszibarack, kajszi) a készítményt monília ellen virágzás kezdetén és végén célszerű kijuttatni.
Almatermésűekben (alma, körte, birs, naspolya) tárolási betegségek ellen érés elején célszerű védekezni egy-két alkalommal.
Bodzában szürkepenész és kocsánybénulás ellen a virágképződés időszakában az érés kezdetéig javasolt elvégezni.
Dísznövényekben a védekezéseket a tőlevelek, a hajtás és a virágrészek védelmére kell összpontosítani, permetezni legkésőbb a kezdeti tüneteinek megjelenésekor szükséges. Tapadószer használata javasolt. A készítmény hideg- és melegköd képző gépekkel is kijuttatható.
Salátafélékben hajtatott és szabadföldi (fejes saláta, endívia, borsmustár (rukkola)) és mángoldban a szürkepenész és fehérpenész elleni permetezést a palánták tápkockákba tűzdelésekor, illetve kiültetése után közvetlenül, majd 10 nap múlva ráismételve célszerű végezni.
Sárgadinnyében kolletotrihumos (fenésedés) kladospóriumos és didimellás betegségek ellen az indanövekedés időszakában végezzük . A fehérpenész elleni permetezést a palánták tápkockákba tűzdelése, illetve kiültetése után közvetlenül, majd 10 nap múlva ráismételve célszerű végrehajtani.
Sóskában és spenótban a védekezést szedést követően 4-8 leveles állapotban javasolt végrehajtani.
Pázsitokban és gyepekben hópenész ellen, késő ősszel, fagymentes napokon, megelőző jelleggel használjuk a készítményt. A kezelést február-márciusban célszerű megismételni ott, ahol barnás foltokban kipusztult a fű. Nyári időszakban a Rozsdák okozta megbetegedések és levélfoltosságok ellen az első tünetek megjelenésekor szükséges elkezdeni a védekezést, majd fertőzési veszélyhelyzettől függően azt megismételni.